Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Turku

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Komunikat w sprawie oceny jakości wody w zakresie zaopatrzenia w wodę do spożycia przez ludzi miasta Turek w 2019 r.

Komunikat w sprawie oceny jakości wody w zakresie zaopatrzenia w wodę do spożycia przez ludzi miasta Turek w 2019 r.

 

Na podstawie art. 12 ust. 5 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t. j. Dz. U z 2020 r. poz. 2028), informuję o jakości wody na terenie miasta Turku w 2019 roku.

Burmistrz Miasta Turek został poinformowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Turku o ocenie obszarowej jakości wody w zakresie zaopatrzenia w wodę do spożycia prze ludzi miasta Turek w 2019 r. Poinformowano jak niżej:

„W 2019 r. pobrano ogółem 22 próbki wody do badań bakteriologicznych oraz 22 próbki do badań fizykochemicznych w ramach monitoringu jakości wody. Analiza uzyskanych wyników badań jakości wody w oparciu o ww. rozporządzenie nie wykazała przekroczenia dopuszczalnych wartości parametrów w wodociągach publicznych. W związku z powyższym nie prowadzono działań naprawczych przez przez przedsiębiorstwo wodociągowo kanalizacyjne oraz nie prowadzono postępowania administracyjnego w zakresie jakości wody przez PPIS w Turku.

W 2019 r. nie zgłaszano do PPIS w Turku niepożądanych reakcji związanych ze spożyciem wody na obszarze miasta Turek. Nie zgłaszano skarg w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia prze ludzi.”


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Sylwia Wojtczak

Data wytworzenia:
07 sty 2021

Osoba dodająca informacje

Anna Michalak

Data publikacji:
07 sty 2021, godz. 10:24

Osoba aktualizująca informacje

Anna Michalak

Data aktualizacji:
07 sty 2021, godz. 10:25